Logo

Vodní čerpadla, filtrace a vše pro zahradní jezírka

Představujeme Vám kouzelný svět vody
OASE Krmiva Filtrace PROFICLEAR Stavíme jezírko
Zahradní jezírka OASE > Novinky > Jak aplikovat přípravek Algo Universal na vláknité řasy

Jak aplikovat přípravek Algo Universal na vláknité řasy

Léto je za dveřmi, a čas dlouhých zelených řas v jezírku se blíží. Poradíme Vám, jak správně použít přípravek proti zeleným řasám - Algo Universal

Algo-Universal-041.jpgDlouhé zelené řasy jsou velmi častým problém u zahradních i koupacích jezírek. Dlouhá zelená řasa se v jezírku může vyskytovat i při průhledné vodě - a dokonce tomu tak bývá celkem pravidelně. Filtrace jsou často na tento druh řas málo účinné ( na rozdíl od zakalené vody) a ne vždy dokáží růst těchto řas potlačit.
Vidíte prakticky kameny na dně, a na nich vlající kusy zelených řas.  Letní počasí růstu tohot druhu řas nahrává - sluníčko a teplá voda vytváří ideální podmínky pro její bujný růst. Pokud je Vaše nádrž větší,  a nebo řasa velmi rychle dorůstá, není vždy možné její potlačení řešit mechnickým čištěním stěn a boků nádrže, a je třeba sáhnout po přípravcích proti řasám.
Přípravek na jejich potlačení Algo Protect se od letošního června nahrazuje novým a účinnějším přípravkem Algo Universal.

Jak použít Algo Universal

Přípravek Algo Universal je dodáván v tekuté formě a je nezbytně nutné jej před aplikací dobře promíchat.  Pokud jej nalijete bez důkladného  promíchání hned do jezírka, výrazně tím snížíte jeho účinnost. Proto první pravidlo - Velmi důkladně před použitím Algo Universal promíchejte .
Další důležité pravidlo, které musíte dodržet , je vypnout UV lampu v jezírku. Vliv UV lampy na přípravek je silně negativní, a pokud lampu necháte zapnout, negativně tím ovlívníte účinek přípravku na řasu.
Třetí pravidlo - filtrace jezírka stále běží . Při rozkladu řas dochází jezírku ke značné potřebě kyslíku pro bilogické rozkladné procesy. I proto je potřeba mít filtraci v činnosti, aby se hladina kyslíku ve vodě nesnižovala a filtr zachytil v maximální možné míře rozkládající se řas.
A za čtvrté - ještě před aplikací odstraňte co nejvíce řasy z jezírka .  Možná Vám to bude znít divně - proč odstranit řasy, když je zničím přípravkem ? Důvod je jednoduchý - v hmotě řas je uloženo celkem velké množství živin (dusíku, fosforu, draslíku a dalších) . Když se v nádrži bude rozkládat velké množství řas, dojde k velé zátěži jezírka i filtrace. Pokud tam hmoty k rozkladu bude méně, bude i zátěř při rozkaldu mrtvých řas menší, a Vaše jezírko i filtr se s ní daleko snáze vypořádá

Fotogalerie z použití přípravku Algo Universal

Přípravek Algo Universal se dodává ve třech velikostech balení - pro jezírka do objemu 5.000 litrů , 10.000 litrů a 100.000 litrů . Na fotografii 500ml balení pro deseti

Algo-Universal-008.jpg

Pokud pouze vylijete přípravek bez promíchání, je relativně čirý a má zelenou barvu

Algo-Universal-017.jpg

Vy musíte přípravek před jeho použitím dobře promíchat, aby vypadal takto

Algo-Universal-026.jpg

Pak rozmíchaný přípravek nalijte do konve s vodu, a rozlijte rovnoměrně po hladině jezírka

Algo-Universal-033.jpg

Oase Filtrace       OASE-technologie pro zahradní a koupací jezírka | Webdesign od nete.cz | Použité foto archiv OASE GmbH | Mapa stránek | Obchodní podmínky