Logo

Vodní čerpadla, filtrace a vše pro zahradní jezírka

Představujeme Vám kouzelný svět vody
OASE Krmiva Filtrace PROFICLEAR Stavíme jezírko
Zahradní jezírka OASE > Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Přehled zaslaných dotazů a odpovědí:

Výběr filtru pro malé jezírko s vodopádem(23.4.2015, Renata J. )Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu,jakou filtraci zvolik k zahradnímu jezírku. Máme okrasné jezírko o velikosti 3000-4000l, je bez ryb a bez rostlin přímo v jezírku,hloubka je asi 1,2m. Máme tam i malý vodopád. Přemýšlíme o fitraci Biopress 4000 set.

Čerpadlo do malého jezírka na suchý provoz(30.3.2015, Jan S.)Dobry den, rad bych se zeptal, zda je čerpadlo v sestavě PondoPress 5000 možné instalovat i na sucho (v šachtě vedle jezírka). děkuji za odpověď

Rozšíření jezírka a folie(30.3.2015, Tomáš R.)Dobry vecer chystame sa zvacsit nase jazierko cca o 2m, je lepsie pouzit na celu plochu novu foliu, alebo spojit povodnu foliu s novou? Mame tam jeden cerpadlovy set ale koli zvacseniu bude nutny este jeden, mozu tieto dva sety fungovat nezavysle na sebe v jednom jazierku?

Výkon kompresoru v hloubce 2 metry(27.3.2015, Antonín K.)Mohu u vzduchování Agua Oxy uložit vzduchovací kámen do cca 2 metry hloubky?Je tlak vzduchu dostatečný?a u všech vámi nabízených typu? Díky za odpověď

Těsnění u tlakového filtru Filtoclear(24.3.2015, Tomáš K. )Dobry den. Jal jsem se po zimě zprovoznit zahradní jezírko a vyskytl se problém. Ten se týká Filtoclear 3000. V miste,kde je umístěna UV lampa vzlínají kapičky vody. Zařízení je cca 4 roky staré. Po povoleni 4.zajišťovacích šroubku jsem si všiml,ze těsněni je již na několika místech popraskané, zpuchřene. A když jsem jsem zkoušel,zda lampa svítí,tak jsem pouhým okem nic neviděl.Je tedy již nefunkční? Přesný typ,který jsem opsal ze štítku je:Filtoclear 3000,Type 9\11W TC-S{UV-C} Muj dotaz na Vás je,zda si mohu lampu{je-li vadna}a i těsnění u Vás objednat.

Dálkový ovladač na čerpadle Promax(19.3.2015, Milan M.)Dobrý den, po výpadku sítě a opětovném zapnutí, začne přijímač k čerpadlu Promax 20.000 cvakat a běží mi pouze část na skimmer. Druhá část čerpadla běží jen na minimální výkon a nelze jej pomocí dálkového ovládání zvýšit, tak jako dříve. Předpokládám že přijímač je asi částečně v poruše. Lze jej nechat opravit? Kolik stojí nový (obj.č.34853)? Předem Vám děkuji Vám za pomoc!

Náhradní rotor pro Aquamax 6000(18.3.2015, Michal M. )Dobrý den, potřebuji náhradní rotor na jezírkové čerpadlo aquamax ECO 6000 CWS Je možné ho vůbec sehnat ? Děkuji za odpověď

Jaké bakterie do koupacího jezírka(2.7.2014, Alena K. )Prosím o radu. Budu napouštět koupací jezírko 60000 l jaké mám použít startovací bakterie ?

Zelené řasy v průtočném sudu(26.6.2014, Lenka F.)Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat,jakým prostředkem se zbavit zelené dlouhé řasy. Máme průtočtou vodu do dvou dřevěných sudů, V těchto sudech se dělá zelená řasa a slizký povlak. Zkoušela jsem sudy vydezinfokovat savem,chvíli byla voda čistá a později se zase udělala řasa. Voda je stažená z luk.Děkuji za radu

Motor pro Biotec Screenmatic(18.6.2014, Michal D.)Dobrý den, je možné sehnat motorek a převodovku do Oase BioTec ScreenMatic pohon síta, zadřela se, a na jednom kole to nevydržely zuby. Děkuji za info

UV lampa ve filtru Filtomatic(23.5.2014, Martin F.)Dobrý den. Vlastním filter na zahradné jazierko FitoMatic 12000 už asi 4roky. Funguje normálne až na to že sa nemožem zbaviť rias ani s použitím roznych prípravkov. Tak som skúsil po prví raz vymeniť UV-C lampu. Prí výmene som zistil ze nová nesvieti a že ani stará nevizerá že by bola použitá/opalená/. Skúšal som podla návodu nastaviť filter ale ani na auto a ni na on lampa nesvieti. Viete mi porosím poradiť aký može byť problém. Pravdepodobne UV lampa nešla od začiatku len som o tom nevedel lebo modrá kontrolka signalizuje že je lampa zapnutá no ona nesvieti.

Přípravky proti dlouhým řasám - který zvolit ? (29.4.2014, Jan K.)Dobrý den, potřebuji prosím vysvětlit, jaký vybrat produkt z vaší nabídky, potřebujeme odstranit vláknitou řasu.. Nabízíte řady ALGO UNIVERSAL a ALGO PROTECT. Jezírko máme cca 100m3 a cenově vychází lépe 5l balení Universal. Je nějaký výrazný rozdíl kvality řady Potect? To bohužel nabízíte jen v 0,5l balení. V recenzích jsem se dočetl, že stačí i poloviční dávkování.. Také jsme loni používali přípravek proti „zelené vodě“ TRIPONG Algen stop od konkurence. Váš produkt je POND CLEAR?? a má smysl jej použít při použití ALGO UNIVERSAL? Použili jsme ho loni koncem léta, kdy se nám voda zbarvila do zelena. Děkuji za vysvětlení.

Jaké přípravky na zelenou řasu v jezírku?(16.4.2014, Monika Č.) Dobrý den, Již asi třetím rokem u Vás kupuji Algo Protect. Prvním rokem na Vaše doporučení jsem již narostlou řasu zničila ještě Pond Protectem. Pak celou sezónu i následující už jako prevenci Algo Protect a řasa nenarostla. Teď jsem chtěla objednat nové balení a zjistila jsem novinku Algo Universal. A jsem zmatená , nevím zda Algo Protect nebo Algo Universal. Prosím poraďte. Má to shodné působení? Řasu zatím nemám, takže spíš jako prevenci aby nenarostla. Jaké je dávkování a zda si mohu koupit cenově výhodnější 500 ml balení a nechat si půlku na příští rok Děkuji moc za odpověď

Algo Protect nebo Pond Protect ?(4.4.2014, Renata N. )Pekný deň chcela by som sa opýtať či máte zastúpenie aj na Slovensku. A keďže máme jazierko len od jesene minulého roka, nemáme dostatoćné skúsenosti a máme zelené riasy, voda je krásna čistá. Máte POND PROTECT a ponúkate ALGORITMU PROTECT , aký je rozdiel a ktorý je teda lepší. Máme jazierko 5 m3 a či to zoženie máj u nás alebo si to mám zaslať niekde v Čechách kedže manžel je zo Znojma. Ďakujem.

Crystal plus na zelenou vodu ?(4.4.2014, Soňa Ch. )Dobry den nemůžu najít v nabídce váš přípravek na zelenou vodu Crystal Clar. Měla by jsem zájem menší baleni. Můžete mi prosím napsat cenu a jak a pod jakou kolonkou daný výrobek najdu budu moc rada za nápomocnou odpověď

Roztržené síto na Biotecu 18. Jak na výměnu?(29.3.2014, Jaromír T.)Dobrý den, mám filtr Biotec 18 a po třech letech se mi roztrhlo posuvné síto - ten modrý pás. Objednal jsem u Vás nový, dorazil, ale není mi jasné, jak jej mám nasadit na filtr. Prosím o radu.

Náhradní houby do filtru Oase 14000(25.3.2014, Jan B. )Mám filtraci Oase 14 000 a po pár letech jsem musel vyhodit vnitřní filtry (takové ty houby do kterých se chytají nečistoty) Nevíte jestli bych u vás sehnal náhradní?

Vypínání filtru ano či ne(25.3.2014, Dalibor K.)Dobrý den prosím můžu Filtomatic 25000+ čerpadlo zapojit do sítě přes spínací hodiny ? Mám pocit, že jsem někde zahlídnul, že nikoliv,(nevím proč?) mě by to ale vyhovovalo. Děkuji.

Náhradní žárovka do UV lampy(22.3.2014, Jaroslav M.)mám UV lampu OASE Vitronic 11 AC 230/50Hz 14W Type 11W TCS(UV-C) a potřebuji žárovku 11W. Původní žárovka byla PHILIS UV PC-S 11W/2P. Jaká je adekvátní když tento typ ve vaší nabídce není?

Pomoc s výběrem bakterií(20.3.2014, Daniel O. )Dobrý den, chtěl bych se zeptat na radu a pomoc při výběru bakterií u vás v eshopu. Mám jezírko z pískovce a než jsem dal do provozu UV filtraci, tak mi kameny v jezírko porostly řasy, nejsou nijak velké, ale vytvořili zelený film na kamenech, které jsou ve vodě. Nevíte co by bylo nejúčinější pro vyčištění?

Zapojení filtru Biomart 18000(18.3.2014, Stanislav H. )Dobrý den, zakládám zahradní jezírko o objemu cca 19m3 a zvažuji zakoupení filtračního setu Biosmart 18000 Set. Z .pdf návodu ale není patrné, jestli je filtrační jednotka vybavena vidlicí k napojení do sítě nebo jestli se el. kabel připojuje do jednotky "na tvrdo". Děkuji za vysvětlení.

Filtrační set na malé jezírko s potůčkem(18.3.2014, Eva H. )Rádi bychom si pořídili plastové jezírko o celkovém objemu 1000l. Jezírko bude bez ryb. Plánujeme však potůček o šířce 10cm, výška v nejvyšším bodě max.1m. + vodní efekt (fontána nebo chrlič). Tímto jsme Vás chtěli poprosit, zda byste nám doporučili vhodný typ čerpadla a filtrace + vodního efektu. Prosíme i soupis všech komponentů potřebných k zapojení. Velice děkujeme za Váš čas.

Problém s řasou v jezírku(18.3.2014, Jitka D. )Zdravím, největší problém nám dělá v jezírku fólie, která je potažená řasou a velice špatně se likviduje.Voda je čistá, jen kamenný a fólie je porostlá řasami.Filtr je s UV lampou, je zde vzduchování, menší vodopád.Takže voda je provzdušněná dost.Co s tím?

Při jaké teplotě nalít startovací bakterie?(17.3.2014, Petr K.)Dobrý den, prosím o odpověď. Startovací bakterie do jezírka - BIOKICK, mohu použít už teď při spuštění filtrace, kdy je voda ještě chladná - cca 5°C až 8°C ???

Netočí se mi pás u Biotecu(15.3.2014, Stanislava R.)Dobrý den, máme filtr Biotec a po zimě se nám přestal točit modrý pás na nečistoty. Samotný pás jsme měnili loni, jinak filtr máme 6 let, ale nevím už přesně co je to za model. Jde to nějak opravit ?

Kdy aplikovat bakterie do jezírka(14.3.2014, Petr S.)Kdy aplikovat bakterie do jezírka ? Je to odvislé od teploty vody, nebo je to jedno ?

Kam nasypat bakterie u tlakového filtru(13.3.2014, Miroslav R.)Filtr Filtoclear 30000 jsem vyčistil, molitany vypral, je připraven na sezonu. Dle odpovědi na dotaz Martina K. ze 24.11.13 bych měl při spuštění použít startovací bakterie? Pokud ano, kam se u tohoto typu filtrace sypou? Děkuji

Blikání UV lampy(10.3.2014, Věra L. )O víkendu jsme zapojili jezírkovou filtraci. Všimla jsem si, že modré světýlko u 110W UV-lampy bliká, je to tak v pořádku? Nevzpomínám si, jestli nemá svítit nepřerušovaně. Pro úplnost uvádím, že UV-lampa byla celou zimu v teple a suchu v garáži.

Jak na řasy v jezírku na jaře ?(10.3.2014, Jarmila B.)Přes zimu mi v jezírku vyrostlo velké množství zelených řas. Co mám proti nim použít za přípravky ?

Kolísání výkonu u čerpadla Aquamax 12000 ECO(7.3.2014, Miroslav L. )Dobrý den. Jedná se o čerpadlo od firmy OASE,typ Aquamax Eco Premium 12000. V provozu od června do konce listopadu loňského roku.Poslední měsíc se objevilo kolísání výkonu,tj.množství přečerpané vody.Prosím jestli by nešla udělat kontrola čerpadla zda je v pořádku. Mohu poslat více podrobný popis, aby byla jasnější situace. Předem moc děkuji

Jakou chemii do jezírka mám použít na zimu ?(24.11.2013, Martin K.)Jakou bych měl do jezírka na zimu nalít chemii ? Nebo nějaké bakterie ?

Mám na zimu uklidit UV lampu(25.11.2013, Standa M.)Mám na zimu uklidit UV lampu ? Mám koupací biotop s přírodním způsobem čištění vody a zahradnická firma, co ho stavěla, mi instalovala 110W UV lampu OASE. Mám jí za čerpadlem v šachtě. Co s ní na zimu

Jaké Icefree zvolit ?(27.11.2013, Jana K.)Dobrý den, nevím, jaký Ice Free bych měla zvolit pro svoje jezírko. Má asi 4 kubíky a mám v něm nějaké šibunkin - karásky. Vloni mi všichni umřeli, i když jsem jim v nádrži vzduchovala, a letos bych se toho chtěla vyvarovat

Lze u vás platit platební kartou?(20.10.2013, Kája Sychrovská)Lze u vás platit za zboží platební kartou?

Náhradní membrány do vzduchování(26.11.2013, Daniel CH. )Sháním náhradní gumičky do vzduchovačů AQA OXY 400 a AQA OXY 1000 (jedná se o membrány do el.bagnet kompresorů). Máte je na skladě ?

Umístění čerpadla Nautilus 12000(19.11.2013, Pavel V. )Dobrý den, mám starší čerpadlo Nautilus Oase 12000 a bylo použito pro interiérové jezírko, kdy bylo umístěno vně jezírka (na suchu) a to v úrovni dna jezírka. Jelikož chci toto jezírko přemístit ven, kdy bude zapuštěno do země a nemám žádnou dokumentaci k tomuto čerpadlu, obracím se na Vás s dotazem, zda -li může být toto čerpadlo umístěno v úrovni "nad hladinou", popř. zda-li byste mi nemohli zaslat nějakou dokumentaci k tomuto čerpadlu.

Musím vyndat na zimu rybičky z plastového jezírka?(6.11.2013, Martina M.)Dobrý den, mám plastové jezírko 750 L,musim na zimu vyndat rybičky ?

Mám z plastového jezírka vypustit na zimu vodu ?(5.11.2013, Honza L.)Mám umělohmotné jezírko 1000 litrů. Mám z něj na zimu vypustit vodu ?

Je lepší na zazimování topítko nebo kompresor ?(25.10.2013, Petra Stibůrková)Mám pro jezírko kde mám ryby použít na zazimování vody topítko z akvária, nebo kompresor a topítko zároveň? V jezírku mám ryby

Co s čerpadlem filtrace na zimu(3.11.2013, Jan M.)Mám filtraci Screenamatic 54000 . Co mám dělat na zimu s čerpadlem ? Vyndat z vody ?

Jak mám zazimovat tlakový filtr ?(1.11.2013, Petr M.)Jak mám správně zazimovat tlakový filtr. Mám model s trojcestným ventilem a 11W UV lampou

Oase Filtrace       OASE-technologie pro zahradní a koupací jezírka | Webdesign od nete.cz | Použité foto archiv OASE GmbH | Mapa stránek | Obchodní podmínky